ZAYIFLAMA

KİLO PROBLEMİ VE ZAYIFLAMA

ÖNCE ÖĞRENECEĞİZ

Sorunumuzun nedenini ve yanlışlarımızı öğrenmeden çözmemiz  mümkün değildir. Bilmediğimiz bir  sorunu çözmeye çalışırsak sadece birilerinin bizi çıkarları için kullanmasına davetiye çıkarırız.

NEDEN KİLO ALIYORUZ?
Tükettiğimizden fazla kalori alıyoruz da ondan. Yani açık ve net, çok yiyoruz, yanlış yiyoruz.

VALLAHİ BEN BİR ŞEY YEMİYORUM…

Hadi diyelim ben buna inandım, peki göbeğiniz, basenleriniz, kalçalarınız,  kolesterolünüz, merdiven çıkarken sıkışan akciğeriniz de inanıyor mu? Her şeyden önemlisi aynaya baktığınızda kendiniz buna inanıyor musunuz? Eğer özel bir hastalığınız yoksa bu cümlenin inandırıcılığı da yoktur. Önce dürüst olmamız  lazım. Her şeyden ve her kesten önce kendimize karşı dürüst olmamız lazım.

BEN SU İÇSEM  YARIYOR…

Su elbette herkese yarar ama kilo yapmaz. Ama böbreklerinizin sağlıklı çalışması şartıyla. Eğer böbrekleriniz temiz ve düzenli çalışmıyorsa içtiğiniz su vücuttan dışarı atılamaz ve kilo yapar.
Asıl kilo yapan besinler yağ, şeker ve karbonhidrattır.

DİYET NEDİR?
Diyetle kilo verilir mi? Verilir ama ancak ayda 1 veya 2 kilo verilebilir. NEDEN?

7000 Kcal.  bir kilo yapar. Yani yeyip içtiklerinizden 7000 Kcal. eksiltirseniz 1 kilo verirsiniz.
Bu durumda bir örnek verelim: Diyelim ki şu anda aldığınız kalori ile harcadığınız kalori eşit ve siz kilo almıyorsunuz ama vermek istiyorsunuz.  Her öğünde yarım somun ekmek (100 Gram) yediğinizi düşünelim.  Diyet yapmaya başladınız ve ekmeği sıfırladınız. Günde 1,5 ekmek yemediniz. Ayda en fazla 1,5 kilo verirsiniz.  Bir ay boyunca 1 gram yağ, şeker veya karbonhidrat almadığınız durumda verebileceğiniz maksimum 6 kilodur. Ama yiyeceğiniz meyve ve sebzelerden de şeker alacağınızı düşünürseniz bu zaten imkansızdır.

PEKİ NASIL KİLO VERİLİR?

Kilo probleminin temel nedeni vücutta su ve yağ birikmesidir. Metabolizma aracılığıyla dışarı atılması gereken su ve yağ fazlası metabolik sorunlar nedeniyle atılamadığı zaman vücutta birikir ve kiloya neden olur. Çözüm yolu ise metabolik dengenin yeniden kurularak fazlalıkların dışkı, idrar ve ter yoluyla dışarı atılmasının sağlanmasıdır.

BİTKİSEL ÜRÜNLER NE İŞE YARAR?

Yıllardır sibutramin gibi kimyasal maddeler içeren sözde bitkisel ürünlerle sizi kandırıp sağlığınızla oynadılar. Aynı ürünleri isimlerini değiştirerek bol reklamla size pazarladılar ama maalesef kilo veremediniz değil mi? EVET…

Çünkü 1 ayda 10 kilo vererek manken gibi olacağınızı vaat ederek duygularınıza oynadılar ve siz de kolayca kandınız.  Halbuki olması gereken “Bitkisel Ürün” değil, katkısız, saf ve doğru bitkilerin karışımıydı. Çünkü sadece bağırsaklarınızı çalıştırarak zayıflayamazsınız sadece hasta olursunuz. Olması gereken böbrekleriniz, kar ciğeriniz ve safra kesenizin temizlenmesi ve tüm  sindirim organlarınızın düzenli çalışmasıdır.  Böbreklerinizde ve bağırsaklarınızda zararlı bakteri ve enfeksiyonlar olmayacak ki düzenli çalışıp işlerini rahatça yapabilsinler.

            METABOLİZMA NEDİR:

İnsan vücudunun işlevlerini yerine getirebilmek için enerji kullanımını sağlayan biyo-kimyasal sistemin adıdır.

Metabolizma bağırsakların çalışma hızı, ya da tuvalet alışkanlığı değildir dolayısıyla metabolizmanın hızlı veya yavaş çalışmasının bağırsakların hızlı veya yavaş çalışmasıyla bir ilgisi yoktur. Bu en çok yanlış bilinen kavram olduğu için doğrusunu bilmemiz faydalıdır. Metabolizma, ağızdan başlayarak mide, bağırsaklar, böbrekler, kar ciğer, safra kesesi, dalak, pankreas ve diğer hormon bezlerinin de içinde yer aldığı komple biyo-kimyasal sistemin adıdır. Yani böbrekleriniz sağlıklı ve düzenli olmadan metabolizmanız sağlıklı olamaz. Aynı şey pankreasınız veya kara ciğeriniz için de geçerlidir. Bu yüzden öncelikle tuvalete gidip dışkılama işine metabolizma demekten vazgeçelim.

Metabolik denge durumunda vücudumuz besinler yoluyla aldığımız ana maddelerin ihtiyacı kadarını kullandıktan sonra ihtiyaç fazlasını dışarı atar. Bu dengenin bozulması durumunda ihtiyaç fazlasının bir kısmı vücutta depo edilir bu da kiloya neden olur. Metabolizma hızı her insanda farklı etkenlerle değişir.

 

METABOLİK DENGEYİ ETKİLEYEN UNSURLAR VE ÖNERİLER:

1-)Uyku düzeni: Uyku düzeni olmayan insanlarda metabolizma düzenli çalışamaz. Normal bir insanın gereksinim duyduğu uyku süresi 7-8 saat olup en uygun uyku devresi saat 24 ile sabah 7-8 arasıdır. Dolayısıyla metabolizmanın düzenli çalışmasının ilk şartı vaktinde uyuyup sabah erken uyanmaktır.

2-) Beslenme düzeni: Dengeli ve iyi çalışan bir metabolizma için günde en az 3 öğün, hatta maksimum sağlık için 5-6 öğün beslenmeliyiz. Öğün sayısını arttırdığımız takdirde öğün miktarları ister istemez azalacaktır. Bu beslenme düzenine uymayan bir insanın metabolizmasının düzgün ve sağlıklı çalışması mümkün olamaz. Bunun yanı sıra beslenme rejimimiz içinden sağlıksız besinlerin ayıklanması da şarttır.

3-) Hareket: İnsan vücudunun günlük belirli süre hareket ederek kalori yakılmasının sağlanması gerekmektedir. Bunun için günlük rutin işlerin sağladığı hareketin yanısıra günlük düzensiz egzersizlere de ihtiyaç vardır. Normal yaşantı süren bir insanın günlük egzersiz ihtiyacı sabahları olmak kaydıyla 5-6 dakikayla sınırlıdır. Fakat işi dolayısıyla sürekli oturmak veya hareketsiz kalmak durumunda olanlar için bu ihtiyaç daha fazladır.

 

BİTKİ ÇAYLARI İŞE YARAR MI?

Evet işe yarar. Eğer gerçekten bitkiyse. Sallama poşetlerin içinde ne olduğunu bile görmezsiniz. Size bitki  çayı diye ne olduğunu bile bilmediğiniz zararlı kimyasalları içirirler. Vücut dengeniz alt üst olur. Sağlığınızı kaybedersiniz. DOĞRU FORMÜLE EDİLMİŞ İDEAL BİR KARIŞIM hem vücudunuzu yeniden dengeler hem de kilo vermenizi sağlar.

DOKTOR DOĞA BİTKİ ÇAYININ ÖZELLİKLERİ

*Böbreklerinizi temizler, kum ve taş oluşumunu önler. Enfeksiyon varsa temizler ve yeniden oluşmasını engeller.

*Karaciğeri temizler, düzenli çalışıp temiz  kan ve enzim üretilmesini sağlar.

*Kanı temizler, kan yağlarını eritir, damar tıkanmalarını önler.

*Kolesterolü dengeler.

*Bağırsak mukozasındaki zararlı bakteri ve enfeksiyonu temizleyerek doğru ve zamanında emilim gerçekleşmesini sağlar.

*Vücudunuzdaki su ve yağ fazlasını dışarı atar, ödemleri çözer.

*Mide şişkinlikleri ve gaz oluşumunu önler.

*Metabolizmanızı düzenleyerek tüm vücudunuzu temizler.

Doktor Doğa zayıflama çayı poşet veya sallama çay olmayıp dökme bitki  karışımıdır. İçinde kimyasal bir şey olmadığını açıkça görürsünüz. Çay gibi demlenerek içilir. Günlük 3 kez birer bardak kullanılır. Tüm metabolizmayı çalıştırarak vücuttan yağ ve su fazlasını dışarı atar. Böbrekleri, kara ciğeri ve safra kesesini temizler. Hormon sistemini dengeler. Böylece kilo almaya sebep olan etkenleri ortadan kaldırır. Aylık ortalama 5 kilo verdirir. Kan yağlarını temizlediği için kendinizi daha zinde hissettirir. Her hangi bir yan etkisi yoktur. Vücut direncini düşürmez yükseltir. İdrar yolları ve bağırsaklardaki enfeksiyonları temizler, yeniden oluşmasını önler.

BÖYLECE AYDA 5 KİLO VERDİRİRKEN DAHA SAĞLIKLI BİR VÜCUDA SAHİP OLURSUNUZ…

DOKTOR DOĞA ÇAYI İŞTAHIMI KAPATIR MI?

Doktor Doğa zayıflama çayı bozuk iştah dengenizi düzenleyerek, olur olmaz açlık hissetmenizi önler. Yemek yemeniz gereken saatlerde normal  bir şekilde acıkırsınız ama diğer zamanlarda iştahınız kapalı kalır. Açlıktan gözünüz dönmez. Tatlı isteğiyle sağa sola saldırmazsınız. Bu vücut dengesidir, normale döner. YANİ NORMAL ŞEKİLDE YİYEREK ZAYIFLARSINIZ.

Doktor Doğa Zayıflama Çayı içeriği:

Civan perçemi
Tıbbi Ada çayı
Kırk kilit otu
Aslan pençesi
Taş anasonu
Yoğurt otu
Çoban çantası
Cüce mürver çiçeği

ZAYIFLAMA ÇAYININ KULLANIMI

Bir cezveye 1 tatlı kaşığı zayıflama çayı koyup üzerine 200 ml. (1 su bardağı) kaynar su ekleyin. Ağzını kapatıp 6-7 dakika demlendirin ve süzüp şeker kullanmadan çay gibi küçük yudumlarla için. Çayınızı kaynatırsanız su bazlı etken maddelerinin buharlaşarak kaybolmasına ve tadının acımasına neden olursunuz.

SAĞLIKLI DENGELİ VE SÜRDÜRÜLEBİLİR ZAYIFLAMA İÇİN

DOKTOR DOĞA EksiOn FORM ÇAYI

Kilo veya zayıflama sadece bağırsak aktivitesi ile ilgili bir sorun değildir. Çözümü de bağırsak aktivitesini arttırarak gerçekleşecek kadar basit değildir. Metabolizma kavramı da sadece tuvalete çıkma anlamına gelmez.

Metabolizma, ağızdan başlayarak mide, bağırsaklar, böbrekler, karaciğer gibi organlarla beraber pankreas, tiroid gibi hormon bezlerini de içine alan vücudumuzun komple biyo-kimyasal sisteminin ve bu sistemin işlevlerinin adıdır. Sağlıklı ve dengeli bir metabolizma için mide, bağırsak, böbrek, karaciğer, pankreas ve benzeri organ ve hormon bezlerinin temiz olması, düzenli ve koordineli çalışması gereklidir.

Bu yüzden Doktor Doğa zayıflama çayı, tüm vücudun, organların ve hormon bezlerinin dzen ve koordinasyonunu gözeterek sizi zayıflatırken genel sağlığınızı geri kazandırır.

Bilindiği gibi kadın ve erkek anatomisi kadar metabolizma ve hormonal sistemleri de birbirlerinden oldukça farklıdır. Sağlık sorunlarının oluşum neden ve biçimleri gibi çözüm yol ve şekilleri de farklıdır. EksiOn işte bu önemli ayrıntıdan yola çıkılarak kadınlara özel olarak tasarlandı. Tamamen kadın vücudu, metabolizması ve hormonal sistemini dengelemek ve tüm sorunlarını çözmek üzere formüle edildi. 

BU KOMPLE ETKİ SAYESİNDE;

*Bir paket EksiOn sizi 10 kiloya kadar zayıflatır.

*Ödemleri ve yağ birikimlerini çözer.

*Bağırsaklarınızı ve böbreklerinizi çalıştırarak çözülen yağ ve ödemi dışarı attırır.

*Böbrekleri, karaciğeri ve safra kesesini temizler.

*İdrar yolları ve üreme kanalları enfeksiyonlarını temizler ve önler.

*Adet düzenini sağlar, adetleri kolaylaştırır.

*Östrojen salımını destekler.

*Cildi temizler ve besler.

*Kolesterolü düşürerek daha zinde ve dinç hissetmenizi sağlar.

*Tansiyonu dengeler.

Doktor Doğa EksiOn bitki çayı kadınlar için vazgeçilmez bir üründür. EksiOn,  bedeninizi hissetmenizi ve gençleşmenizi sağlar. Bu yüzden kilo probleminizi çözdükten sonra bile bu çayı kullanmaya devam etmek isteyeceksiniz.

Bir paket EksiOn, ortalama 45 günlük kullanım içindir.

Bir paket EksiOn Form bitki çayının fiyatı kargo ve KDV dahil 90 Liradır.

 

 

 

 

 

 

 

DAHA AYRINTILI BİLGİYE İHTİYACINIZ VEYA SORULARINIZ VARSA BİZE ULAŞIN

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorumlar kapatıldı.