HORMON SORUNLARI

HORMON DENGESİZLİĞİ NEDİR, NELERE SEBEP OLUR?

                İnsan vücudundaki işlevleri düzenleyen yüze yakın farklı hormon vardır. Bunların herhangi birisinin eksikliği veya düzensizliği çeşitli şikayet ve hastalıklara yol açar. En çok karşılaştığımız ise iki ana cinsiyet hormon grubudur. Östrojen ve Androjen olarak adlandırılan bu iki hormon grubu kadın-erkek herkeste bulunur, üretilir, kullanılır ve çeşitli görevleri yerine getirirler. Kadın veya erkek farketmez vücudumuzda bu hormon gruplarının belirli bir dengesi ve senkronizasyonu olması gerekir. Yani birlikte hareket ve gerektiği zaman gerektiği oranda üretim. Bu denge herhangi bir tarafa doğru bozulduğunda çeşitli şikayet, rahatsızlık ve hastalıklar ortaya çıkar. Androjen-östrojen dengesinin bozulması KADINLARDA;

*Adet düzensizliği

*Aşırı tüylenme

*Saçların zayıflama ve dökülmesi

*Aşırı sinirlilik

*Rahim içi kistler

*Cilt kurumaları ve kaşıntıları

*Doğurganlığın azalması başta olmak üzere bir çok rahatsızlık ve hastalığa sebep olur.

Aynı Androjen-Östrojen dengesinin bozulması ERKEKLERDE;
*Erken boşalma

*Saç dökülmesi

*Aşırı sinirlilik

*Özellikle genç erkeklerde aşırı mastürbasyon isteği

*Sperm sayısının azalması ve zayıflaması başta olmak üzere bir çok rahatsızlığa neden olur.

Doktor Doğa Fitoterapi tam 4 yıl süren araştırma ve formülasyon çalışmaları sonucunda oluşturduğu yeni formülle Hormon dengesi sorununun çözümüne yardımcı oluyor.  Artık bu temel sorun ve neden olduğu tali sorunların çözümü tahmin edemeyeceğiniz kadar kolay.
Doktor Doğa Naturel Harmony bitki çayı erkekler ve kadınlara göre ayrı ayrı formüle edilmiş bir düzenleyici bitki çayıdır. Sadece günde birkaç bardak çay içerek hayatınızı değiştirmeniz mümkün olacak.
Ayrıntılı bilgi ve sipariş için
www.doktordoga.net
03288255860

05423119689

Yorumlar kapatıldı.