DİYABET

DİYABET (ŞEKER HASTALIĞI) İYİLEŞİRMİ?

Eğer şeker hastasıysanız yıllardır size öğretilen,  ezberletilen şudur:
ŞEKER HASTALIĞI İYİLEŞMEZ!

 

Yani;
Siz hayatınız boyunca bir daha spor yapamayacak,çabucak yorulacaksınız!

Gözleriniz görmez, kulaklarınız işitmez olacak!

Cinsel hayatınız  bitti!

Böbrek yetmezliği başlayacak ve böbrekleriniz iflas edecek, diyaliz makinesine bağımlı hale geleceksiniz!
Hafızanız yavaş  yavaş zayıflayacak ve dün ne yediğinizi unutacaksınız!

 

EN KÖTÜSÜ:
Ölene kadar bu sıkıntıları çekeceksiniz…

ASLINDA HAYIR!

Size yanlış öğrettiler ve o yanlışı ezberlettiler.

 

DOĞRUSU:
ŞEKER HASTALIĞI TAMAMEN İYİLEŞEBİLİR!

 

Şimdi lütfen bir kaç dakikanızı ayırın ve buradaki yazıları okuyun, gerisi tahmin edemeyeceğiniz kadar kolay.

          

AYAK YARALARINDAN NASIL KURTULURSUNUZ?

 

Şeker hastalarının en çok görülen şikayetlerinden birisi de ayak yaralarıdır. Öyle ki bir  türlü iyileşmek bilmeyen bu yaralar insanın hayatını felç eder. İnsanı canından bezdirir.

 

NEDEN OLUŞUR VE NEDEN İYİLEŞMEZ?

Aslında vücudumuzun çok düzenli işleyen bir tamir sistemi vardır ve bedenimizin neresinde bir yara veya arıza olursa bu tamir sistemi hemen devreye girerek işini yapar, yaraları kapatır. Fakat yaraların kapatılması için hücrelerin bölünerek çoğalması gerekir. Bunun için de hücrelerin yeterince beslenmesi ve enerji alması gerekir. Fakat şeker hastalarında taşıma sistemi çalışmadığı için bölünerek çoğalması gereken hücrelerimiz yeterince beslenemez ve enerji alamaz, bu yüzden de kendi yaralarını kapatmakta çaresiz kalır.

 

NASIL İYİLEŞİR?

Pankreasınız çalışmaya başlayıp vücudunuzda insülin üretimi normale dönünce tüm sistemler gibi tamir sistemi de düzelir ve işini yapmaya başlar.

  DİYABET NEDİR NE DEĞİLDİR?

 

Amacımız öncelikle size diyabetin, halk arasındaki adıyla “Şeker Hastalığı”nın ne olduğunu ve ne olmadığını net bir biçimde anlatmak. Çünkü genel bilgiler ya eksik ya yanlıştır.

Kan şekerinizin yüksek olması şeker hastalığı değildir. Çünkü basit bir akıl yürütmeyle en sağlıklı insanın bile çok şekerli bir şey yiyip içmesi durumunda kan şekeri normalin üzerine çıkacak ama kısa bir süre sonra yeniden normal değerlere düşecektir.

Genel işleyiş basitçe şöyledir. Beslenme yoluyla vücudumuza şeker girdiğinde bu şeker emilimle kana karışır, bu arada pankreas adlı organımız (hormon bezi), Beta hücrelerini üretir; beta hücreleri de insülin hormonunu üretir ve insülin hormonu da kana karışan şekerin ihtiyaç duyulan hücre ve organizmalara taşınma

sını sağlar. Çünkü şeker (karbonhidrat) vücudumuzdaki tüm hücre ve organizmaların yakıtıdır. Şeker alamayan hücre işini yapamadığı gibi gelişemez, bölünemez, çoğalamaz. Vücuttaki hiç bir organ işini yeterince yapamaz. Çünkü yakıtı olmayan araç gibidir.

Kaba ve basit bir örnek vermek gerekirse. Kapınızın önünde 10 tane arabanız olduğunu düşünün ama hiç birisinde benzin yok; bu durumda araçlarınız sizin hiç bir işinize yaramaz. Diyelim ki evinizde 2 bidon benzininiz var, bu benzini araçlara taşıyınca araçların hepsi çalışabilecek duruma gelir. Ama benzini aracınıza taşıyacak birisi yoksa evinizde duran benzin sadece kalabalık yapar. Bu durumda asıl sorun evinizde benzin bulunması değil, benzinin araçlara ulaşmamasıdır. Diyelim ki evinizdeki benzine 5 bidon daha eklendi, şu halde ikinci bir sorun ortaya çıkmaktadır. Aslında evinizde bulunmaması gereken bir şey olan benzin bidonları evinizin içinde yaşamı aksatır hale gelmiştir. İşte kan şekerinin yükselmesinin görünür sonucu insan vücudunda budur. Ama hala asıl sorun araçlarınıza benzin ulaşmıyor oluşudur.

KAN ŞEKERİNİ DÜŞÜRMEK, basit bir şey olmakla birlikte sorunu çözmez sadece sizi yanıltır. Örneğimize geri dönersek “Benzin bidonları evimizin içinde kalabalık yapıyor” diyerek bu benzinin bir kısmını tuvalete dökebilirsiniz; peki sorunumuz çözüldü mü?

HAYIR… Araçlarımız hala çalışmıyor… İşte şeker hastalığındaki problem budur. Yani HÜCRELERİN EN ÖNEMLİ İHTİYACI OLAN YAKITIN HÜCRELERE ULAŞTIRILAMAMSIDIR.

 

DİYABET İÇİN KULLANILAN İLAÇLAR DİYABETİ İYİLEŞTİRMEZ

 

Diyabet şikayetiyle hastaneye gittiğinizde size verilen ilaçlar diüretik ilaçlardır. Yani idrar arttırarak kandaki fazla şekerin idrar yoluyla dışarı atılmasını sağlar. Bu etki kan şekerinizin düşmesini sağlar ama maalesef şeker hastalığını iyileştirmez. Sadece vücudunuz için gerekli olan yakıtı ihtiyaç duyulan yerlere taşımak yerine tuvalete döker.
Kendinizde küçük bir gözlem yaparak bu ilaçların işe yarayıp yaramadığını kendiniz görebilirsiniz. kendinizde gözlediğiniz bir  diyabet belirtisini seçin, örneğin çabuk yorulmaya da cinsel fonksiyon bozukluklarını ele alın. Kan şekeriniz 200 iken cinsel gücünüz  yetersiz durumda da kan şekeriniz ilaçlarla 100’e düştüğünde bu sorun düzeliyor mu? Bunu tümdiğer belirtiler için yapabilirsiniz.

 

ÇÖZÜM:

 

Az önce de söylediğimiz gibi kan şekerini düşürmek çözüm değildir. Asıl çözüm Pankreasın çalışması, beta hücrelerinin ve insülinin vücutta yeniden üretilmesidir. Bu, doğru bir uygulamayla bitkisel kürlerle mümkün ve oldukça kolaydır.

 

 

CİNSEL GÜCÜNÜZÜ  GERİ KAZANIN

Bilindiği gibi, bu konuyu fazla konuşmak istemesek te işin doğrusu, diyabet hastalarında cinsel yaşam kâbusa döner. Hastaların çoğunun cinsel hayatı tamamen biter.

 

 

Bunun nedeni diğer konularda olduğu gibi cinsel sistemimizin de enerji kaynağının şeker (karbonhidrat) olmasıdır. Erkek vücudunda, cinsel  fonksiyonlar için önce vücudumuzda bazı hormonların üretilmesi, sonra da kan basıncının yeterince artarak sertleşmenin sağlanması gerekir. Ancak şeker hastalarında bu gerekli hormonlar salgılanmadığı gibi, hormonlar salgılanıp istek oluşsa da gerekli kan basıncını sağlayacak enerji kan hücrelerinde bulunmadığı için yeterli sertleşme sağlanamaz. Bu yüzden de bir şeker hastası en azından haftada bir kez cinselliğini yaşayabilmek için çeşitli kimyasal ilaçlara avuç dolusu paralar verir. Halbuki ihtiyacınız olan her şey vücudunuzda zaten var ve sadece vücudunuzdaki hazır bekleyen malzeme ve gücün harekete geçirilmesi gerekiyor. Bunun tek ve basit yolu da pankreasın çalışarak insülin üretmesi ve sizin besin yoluyla aldığınız şeker (karbonhidrat) ın vücudunuzdaki makinelerde yakıt olarak kullanılmasıdır.

Ayrıntılı bilgi için lütfen iletişime geçiniz; DOKTOR DOĞA

 

Yorumlar kapatıldı.